ne tür kumar lisansı alınabilir bilgisayar mı 7

Windows 10 Lisans Türü Nasıl Öğrenilir?

Windows’u zaten yüklediyseniz ancak henüz etkinleştirmediyseniz, Etkinleştirme ayarları menüsüne gidin ve “Ürün Anahtarını Değiştir”e tıklayın ve ardından girin. Şu anda bilgisayarınızı Windows 11’e yükseltmenizi önermiyoruz. Harika bir işletim sistemidir, ancak tam olarak benimsemeden önce ele alınması gereken bazı sorunları vardır. Pek çok bilgisayar hala Windows 10 ile satılsa da, çoğu dizüstü bilgisayarın ve masaüstü bilgisayarın Windows 11 önceden yüklenmiş olarak geleceği zaman gelecek. Laptop’ın GPU’su yani ekran kartı, çoğunlukla video-animasyon işiyle uğraşan ya da sıklıkla bilgisayar oyunu oynayanlar için önemli bir özellik olarak ne çıkıyor. Çok iyi grafiklere sahip oyunlar oynamak için doğru laptop’ı seçmek istiyorsanız, bu durumda cihazın GPU özelliklerine dikkat etmeniz gerekecek.

O halde işletim sistemimizin lisansı ile ne olur? Açıklığa kavuşturmamız gereken ilk şey, aynı lisansı iki bilgisayarda kullanamayız aynı zamanda. Bununla birlikte, lisans türüne bağlı olarak, yine de eski bilgisayardan yenisine taşıyabiliriz, bu da bizi tekrar ödeme yapmak zorunda kalmamaktan kurtarabilir. Yukarıda da bahsedildiği üzere notebook satın alırken kullanım amacınız ilk aşamada son derece önemli. Zira bu teknolojik cihazla yapacağınız işe alakalı olarak ondan beklediğiniz performans da değişkenlik gösterecektir. Örneğin, sadece oyun oynamak için laptop satın alacaksanız, öne çıkan belli markalar bulunuyor. Oyun bilgisayarı denince akla ilk gelen isim, tabi ki Casper. Casper’ın Excalibur modelleri oyuncular için harika bir seçim. Casper Excalibur’un yanı sıra HP’nin Victus ve Pavilion, Acer’ın Nitro ve Aspire modelleri de hem profesyonel hem de amatör oyunseverleri memnun edecek özelliklerle dolu. Diğer yandan eğer işinizi gittiğiniz her yere taşıyanlardansanız, sizin için uygun olan laptoplar programlama, tasarım ve veri alanında performans gösterebilecek modellerden meydana gelmeli.

  • Anahtarınız bu noktada çalışmıyorsa, ya bekleyip gün içinde tekrar denemeniz ya da yeni bir anahtar almanız gerekir.
  • Bir şifre sadece bir defada kullanılabilir .
  • Buradan da anlaşıldığı gibi doğru laptop seçimi yapabilmeniz için gereken ilk adım, kullanım amacınızı belirlemek.

Anahtarınız devredilebilirse ve onu aktarmak istiyorsanız, artık bir “dijital lisansınız” mı yoksa normal bir lisansınız mı olduğunu bilmeniz gerekir. Normal bir lisansla, ürün anahtarını yenisine girmeden önce eski bilgisayarda devre dışı bırakarak bir bilgisayardan diğerine aktarabilirsiniz. Üzerinde Microsoft işletim sistemi bulunan yeni bir bilgisayar (belki de en iyi bilgisayarlardan biri) oluşturuyorsanız, muhtemelen bir Windows ürün anahtarına ihtiyacınız vardır. Dizüstü bilgisayarın işletim sistemi, onu kullanacak kişiler için son derece önemli. Microsoft’un Windows ve Apple’ın MacOS işletim sistemleri çoğunlukla benzer işlevlere sahip olmakla birlikte, kullanıcılara farklı kapılar açabiliyor. Amacınız doğrultusunda bu özelliklere dikkat ederek kendi kullanımınıza uygun bir dizüstü bilgisayar seçebilirsiniz. Windows 10 veya 11 ürün anahtarınız için bir “dijital lisansınız” yoksa, yeni PC’deki etkinleştirme ekranına alfasayısal anahtarı gerçekten girmeniz gerekecektir. Eski bilgisayarı henüz silmediyseniz, ürün anahtarını resmi olarak kaldırmanızı ve etkin bir şekilde “devre dışı bırakmanızı” öneririz. Bu, Microsoft’un artık anahtarı kullanmadığınız izlenimini almasına yardımcı olabilir.

Herhangi bir nedenle etkinleştirildiğini söylüyorsa, zaten işiniz bitti ve burada sonlandırabilirsiniz. “Bu cihazı kaldırmaya hazırım” seçeneğini işaretleyin ve Kaldır’ı tıklayın. Tüm Cihazları Görüntüle’ye tıklayın böylece hesapla ilişkili tüm cihazların bir listesini görebilirsiniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız. Microsoft, 2024 yılı için “Copilot tuşu” ile büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, uzun yıllar sonra klavyelerde bir devrim yaparak… Çok sayıda bilgisayara yüklenebilecek bir sürüm istiyorsanız, Pro veya Enterprise sürümlerini edinin.

Windows, dünyadaki bilgisayarların yaklaşık %90’ına kuruludur. Bu nedenle, buraya gelen her 10 kullanıcıdan 9’unun zaten Microsoft’un sisteminin bir sürümüne sahip olduğunu veya daha yüksek bir sürüme geçmek istediğini düşünmek şaşırtıcı değil. Bu nedenle, bir lisans almadan veya bugün sahip olduğunuz lisansı yükseltmeden önce Windows lisansları hakkında her şeyi bilmenizi istiyoruz. Gelen pencerede açıklama kısmında yazan VOLUME_MAK, Windows lisans türünü göstermektedir. Diğer karşılaşabileceğiniz muhtemel lisans türlerini de alt tarafta resimlerde paylaştım. Girin slmbr.vbs /dli ürün anahtarının gerçekten kaldırıldığını onaylamak için. Her hangi bir yolu uygulayarak lisans türünüzü görebilirsiniz. Microsoft’tan orijinal bir lisans almanın en basit yolu, web sitesine gidip orada yapmaktır. Tedarikçiniz, satın aldığınız mağaza veya onların sağladığı satış sonrası müşteri hizmetleri ile sorun yaşamanıza neden olabilecek herhangi bir sıkıntıdan kurtulacaksınız. Windows 10 ve 11 lisansının fiyatı, sürüme göre değişir.

Bilgisayarları çok sık satın alsak ve Microsoft bloke etse bile, SAT lisansı yeni bilgisayarlarda etkinleştirmemize izin verecektir. Satın alacağınız dizüstü bilgisayarın portatif olması sizin için ne kadar önemli? Günümüz teknolojisi sayesinde elimizin altında pek çok dizüstü bilgisayar çeşidi bulunuyor. Ancak eğer tek amacınız akşamları favori dizinizi ya da filminizi izlemekse geniş ekranlı bir dizüstü bilgisayar işinizi pekala görecektir. Buradan da anlaşıldığı gibi doğru laptop seçimi yapabilmeniz için gereken ilk adım, kullanım amacınızı belirlemek. Satın alacağınız laptop’a neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Sadece kişisel kullanım için mi, işinizi her yerde rahatlıkla yapabilmek için mi, yoksa oyun oynamak için mi? Bu yazımızda laptop seçimi nasıl yapılır, sorusuna detaylı yanıt veriyoruz. Yazının devamını okuyarak notebook seçimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Satın aldığımız lisans türüne bağlı olarak, lisansı bir PC veya cihazda veya 5 PC veya cihazda aynı anda etkinleştirebiliriz. Bu kurallara uyduğumuz sürece, lisansı istediğimiz kadar bir PC’den diğerine geçirebiliriz. Teoride, her iki bilgisayarın da aynı donanıma sahip olması durumunda işletim sisteminin aynı kimliğe sahip olması için klonladığımızı düşünebiliriz, lisans çalışacaktır.

Bu, örneğin, Microsoft’un Windows 7 ve 8.1’den Windows 10’a yükseltmek için verdiği anahtarlardır. Bu anahtar bilgisayarımıza bağlıdır ve Windows’u gerektiği kadar yeniden yükleyebilmemize rağmen, kullanamayız. Herhangi bir kavram altında farklı bir bilgisayarda lisans. OEM lisans türü, kullandığınız anakarta işleyen ve farklı bir bilgisayara taşınma imkanı olmayan lisans türüdür. Kutusuz ürün olarak geçer ve genellikle hali hazırda Windows kurulu halde satın aldığınız bilgisayarlarda kullanılan lisans türüdür.

Orijinal lisanslar, kural olarak, ister OEM ister Perakende olsun, yalnızca tek bir makinede kullanılabilir. Hatırlanması gereken ilk şey, iki tür lisans arasındaki farktır. Bir yandan biz Oem lisans genellikle üreticilere satılanlardan daha ucuzdur. Bir PC aldığımızda varsayılan olarak gelen budur ve yalnızca bu PC için geçerlidir. Perakende lisans daha pahalıdır ve herhangi bir kullanıcının satın alabileceği biridir. Bu herhangi bir donanıma bağlı değildir ve bilgisayarları değiştirirsek başka zamanlarda de aktif hale getirebiliriz. Etkinleştirme ekranı dijital lisansınız olduğunu söylüyorsa, aşağıdaki dijital lisans aktarma talimatlarını izleyin. Aksi takdirde, dijital olmayan bir Windows 10 veya 11 ürün anahtarını aktarmak için yine aşağıda verilen talimatları izleyin. Ve bir nedenden dolayı bir OEM lisansımız vardı ve şimdi onu yeni bilgisayarımızda kullanmak istiyorsak, bunu yapamayız. Ayrıca bu bilgisayarda etkinleştirmek için yeni bir lisans satın almamız gerekecek. Perakende Lisans, eğer gelecekte PC’leri değiştirirsek, lisansı yürürlükte tutabiliriz.

Hangi tür Windows ürün anahtarına sahip olduğunuzu bilmiyorsanız, anahtarın kendisini ne zaman ortaya çıkaracağınızı öğrenebilirsiniz. Sitemizi ana ekranınıza bir web uygulaması olarak nasıl yükleyeceğinizi görmek için aşağıdaki videoyu takip ediniz. Ancak, aynı lisansı iki farklı bilgisayarda etkinleştirmekle karıştırmamak gerekir. Anahtar aktarılabilir, ancak bir defada yalnızca bir bilgisayarda etkin olabilir. Windows 10 veya 11’i nasıl devre dışı bırakacağınız ve aynı anahtarla yeni bir bilgisayarı nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Windows 10 veya 11 lisansı almak için en iyi yer Microsoft web sitesidir ve diğer web sitelerinden daha fazla ödeme yapsanız bile lisansın orijinal olduğuna dair tüm garantilere sahip olacaksınız. Ancak, diğer birçok web sitesi de OEM sürümlerini satmaktadır. Windows lisanslarının fiyatları, onları satın aldığımız yere göre değişir. Microsoft’un web sitesindeki resmi fiyatlardan başlayabilir ve satın aldığımız sürüme ve baskıya bağlı olarak elbette diğer çevrimiçi mağazaların sunduğu fiyatlara inebiliriz. Lenovo serisi masaüstü bilgisayarlar, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri ile birlikte zarif tasarımlara sahiptir ve az yer kaplarlar. Aile dostu giriş seviyesi ürünlerden, en yeni teknolojili masaüstü oyun bilgisayarlarımıza kadar tüm Lenovo serisi bilgisayarlar yaşam tarzınıza uygun gerçek bir ev eğlencesi sistemi sunar. Elbette, aynı bilgisayarda yeni bir sabit disk satın alma ve Windows 10’i sorunsuzca biçimlendirme ve yeniden yükleme gibi değişiklikler yapabiliriz.